Zabezpieczenie parasoli ogrodowych przed zniszczeniem


Galeria

Nasze meble ogrodowe pełnią dwie funkcje: przede wszystkim są elementami pozwalającymi nam na wygodny odpoczynek w ogrodzie, na tarasie czy na balkonie. Zdecydowana większość z nich projektowana jest dzisiaj w taki sposób, aby skutecznie upiększać otoczenie – mówimy więc także o funkcji estetycznej. Jaki parasol kupić, aby cieszyć się zarówno jego wyglądem, jak i doskonałymi parametrami technicznymi? Jak o niego dbać?

Parasol na słoneczną pogodę

Głównym zadaniem parasola ogrodowego jest tworzenie strefy cienia, w której możemy ukryć się przed nadmiernie prażącym słońcem. Jest to szczególnie ważne w okresie lata, kiedy temperatury potrafią być naprawdę wysokie! Projektanci parasoli ogrodowych pomyśleli przede wszystkim o wygodzie użytkowania i funkcjonalności – każdy parasol posiada kilka punktów regulacji, przez co bardzo dokładnie możemy określić kąt padania cienia. Parasole osadzane są na ruchomej stopie – to pozwala nam na rotowanie parasola wokół jego osi.

Jak chronić parasol ogrodowy?

Chcąc zachować piękny i estetyczny wygląd naszego parasola ogrodowego warto pomyśleć o pokrowcu stworzonym z materiału poliestrowego. Gruby splot tkaniny sprawia, że doskonale chroni on parasol przed osiadaniem kurzu czy promieniowaniem UV. Dodatkowo struktura tkaniny pozwala na swobodną wymianę powietrza – dzięki temu nie następuje kondensacja wilgoci. Pokrowce uzupełnia się o niewielki ściągacz – jego zadaniem jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla czy parasola. O dodatkowe zabezpieczenie zadbają woreczki obciążeniowe, które utrzymają tkaninę w jednym miejscu podczas silniejszych podmuchów wiatru. Pokrowce sprzedawane są w poręcznych torbach, które bez trudu umieścimy na półce w garażu czy na strychu. Pokrowce pozwolą na znaczne przedłużenie żywotności naszego parasola ogrodowego.