Sposoby na przedłużenie żywotności wyposażenia ogrodowego


Galeria

Chcąc jak najdłużej cieszyć się zakupionym kompletem ogrodowym czy też parasolem słonecznym warto zastanowić się w jaki sposób możemy przedłużyć ich żywotność. Producenci oferują nam dzisiaj wiele interesujących produktów, które z pewnością poprawią nasz komfort w ogrodzie – są one wykonane z trwałych materiałów, jednak zaleca się ich ochronę w okresie jesieni i zimy. W jaki sposób?

Nowoczesne pokrowce ogrodowe

Jeszcze do niedawna jedynym skutecznym sposobem na ochronę mebli czy parasoli ogrodowych było wynoszenie ich na strychy domów czy do piwnicy. Niestety, wymagało to wysiłku, a efekty i tak były mizerne, bo pozostawione meble i tak narażone były na osiadanie kurzu. Dzisiaj na szczęście mamy możliwość wybrania innego rozwiązania.

Nowoczesne pokrowce ogrodowe to produkty, które pozwolą nam nie tylko ochronić meble przed szkodliwym działaniem promieni UV, ale także osiadaniem kurzu, działaniem wilgoci czy kondensacją wody na powierzchni mebla. Pokrowce tworzone są z materiałów poliestrowych o gęstym splocie, które zabezpieczono przed uszkodzeniami mechanicznymi, działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Tkanina pozwala na swobodny przepływ powietrza, przez co na powierzchni mebla nie pojawi się pleśń. Dla większej wygody użytkowników pokrowce wyposażono w niewielkie ściągacze, których zadaniem jest lepsze dopasowanie ich do kształtu mebla.

Pokrowce na konkretne meble ogrodowe

Topowi sprzedawcy zaproponują nam pokrowce na konkretne meble ogrodowe: sofy narożne, fotele, krzesła, stoły, leżanki ogrodowe, ale także na grille czy parasole (w zależności od modelu: z nogą boczną lub centralną). Poprzez regularne stosowanie pokrowców ogrodowych możliwe stanie się znaczne wydłużenie żywotności wyposażenia outdoorowego.