Skuteczna ochrona mebli ogrodowych w czasie wyjazdów wakacyjnych


Galeria

Nasz ogród to często miejsce, które łączy wiele funkcji: dla naszych dzieci to przestrzeń do zabawy, dla nas to strefa odpoczynku. W czasie lata chętnie organizujemy przyjęcia w ogrodzie, zapraszamy znajomych na grilla, wspólne biesiadowanie. Niewiele trzeba, aby nasz ogród był miejscem funkcjonalnym – wystarcza odpowiednie meble i dodatki.

Ogród pełen uśmiechu

Meble ogrodowe w naszych miejscach wypoczynkowych stale narażone są na liczne negatywne czynniki: zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, silne promieniowanie UV. Istotne jest, aby były one wykonane z trwałych materiałów, które nawet po wielu latach użytkowania nie będą ulegać degradacji. Podczas wakacyjnych wyjazdów nie powinniśmy zostawiać mebli w ogrodzie bez odpowiedniej ochrony. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się przede wszystkim pokrowce ogrodowe z tkanin typu RIPSTOP.

Nowoczesne pokrowce ogrodowe dedykowane na konkretne meble

Pokrowce ogrodowe dostępne są u producentów mebli ogrodowych – proponują nam oni pokrowce dostosowane do konkretnych mebli: sof narożnych, stolików kawowych, foteli, krzeseł. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, przez co tkanina jest wysoce odporna na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Struktura materiału pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, przez co na powierzchni mebla nie tworzy się pleśń.

Dla większej wygody użytkowników pokrowce uzupełniono o niewielkie ściągacze, które pozwalają na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. W przypadku silnego wiatru rekomenduje się stosowanie niewielkich woreczków obciążeniowych, które pozwolą na utrzymanie tkaniny w stabilnej pozycji. Pokrowce, kiedy nie są użytkowane, mogą być przechowywane w dedykowanych opakowaniach – są tak małe, że bez trudu zmieszczą się na półkę w garażu.