Ochrona mebli i wyposażenia ogrodu po sezonie


Własny ogród czy taras daje wiele możliwości spędzania czasu – w okresie wiosny i lata miejsca te posłużą nam jako przestrzeń wypoczynkowa, ale również jako miejsce, gdzie możemy organizować spotkania w gronie rodziny czy znajomych. Chcąc zachować piękny wygląd i trwałość wyposażenia ogrodowego na jak najdłużej warto zastanowić się w jaki sposób chronić meble w czasie jesieni, zimy czy przedłużającej się nieobecności.

Pokrowce ogrodowe – skuteczna metoda na ochronę wyposażenia ogrodu

Do niedawna najpopularniejszym sposobem na zachowanie mebli w dobrej kondycji było ich wynoszenie na czas jesieni i zimy na strych, do garażu czy do piwnicy. Niestety, w tych miejscach również były one narażone na działanie wilgoci czy osiadanie kurzu. Dzisiaj producenci oferują nam znacznie lepsze rozwiązanie – są nimi pokrowce ogrodowe, których zadaniem jest przedłużenie żywotności mebli. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, które nie przepuszczają kurzu, brudu, skutecznie chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV, które mogłoby powodować płowienie mebli. Struktura tkaniny pokrowca pozwala na swobodną wymianę powietrza, przez co na powierzchni mebla nie osiada wilgoć. Dla większej wygody użytkowania pokrowce wyposażone są dodatkowo w niewielkie ściągacze, których zadaniem jest lepsze dopasowanie tkaniny do powierzchni mebla. W czasie silniejszych podmuchów wiatru pokrowce możemy obciążyć niewielkimi woreczkami obciążeniowymi.

Jakie pokrowce znajdziemy w sklepach?

Pokrowce ogrodowe dedykowane są na konkretne meble i wyposażenie ogrodowe. W sklepach producentów znajdziemy pokrowce na fotele, krzesła, sofy narożne, stoliki, leżanki ogrodowe, ale także na grille czy na parasole ogrodowe. Pokrowce sprzedawane są w poręcznych torbach.