Jak zadbać o ogrodową jadalnię?


Galeria

Podawanie posiłków na świeżym powietrzu to wyjątkowa atrakcja dla całej rodziny i dla przyjaciół. Spotkania przy grillu, urocze podwieczorki na tarasie, leniwe poranki niedzielne na werandzie. Takie wydarzenia nadają sens życiu i naprawdę warto je pielęgnować. W malowniczej jadalni w ogrodzie, który o każdej porze roku wygląda zachwycająco. Jak zaaranżować taką jadalnię zewnętrzną? Jak sprawić, by jedzenie w niej posiłków wszystkim sprawiało frajdę przez długi czas?

Aluminiowa czy technorattanowa jadalnia ogrodowa

Urządzenie jadalni to zadanie aranżacyjne, które łączy aspekt estetyczny z praktycznym. Do wnętrza zazwyczaj wybieramy elegancki i dosyć duży stół oraz tapicerowane krzesła. Do jadalni ogrodowej natomiast wstawiamy bardzo często ekskluzywne meble zewnętrzne w wersji technorattanowej czy aluminiowej. Nie ustępują one wręcz komfortem czy prezentacją meblom dedykowanym pomieszczeniom. Duży stół z aluminium czy z technorattanu i do tego krzesła czy fotele z tego samego materiału – to prosty pomysł na perfekcję meblowania ogrodu.

Pokrowiec na zestaw ogrodowy i na grilla

Jeśli już urządzimy idealną jadalnię zewnętrzną, to warto pomyśleć o tym, jak ją starannie zabezpieczyć przed wilgocią, mrozem czy promieniami UV. Wcale nie trzeba chować mebli do garażu czy na zaplecze. Zwłaszcza gdy mamy mało miejsca do przechowywania, lepiej przykryć meble oraz sprzęt nowoczesnym pokrowcem. Lekkim i wygodnym w zakładaniu. Takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w prywatnych ogrodach, ale także w miejscach o komercyjnym przeznaczeniu. Jak restauracja, kawiarnia, bistro, umiejscowione na zewnątrz. Gdzie stoi kilka czy nawet kilkanaście zestawów jadalnianych. Szybciej i wygodniej będzie je zabezpieczyć pokrowcem.

Taras z deski kompozytowej jako podstawa jadalni

Jeśli chcemy, żeby nasza jadalnia ogrodowa była wygodna, a zarazem nie wymagała żmudnej pielęgnacji, to warto rozważyć wykonanie go z deski kompozytowej. Taki taras jest łatwy w montażu i w utrzymaniu w czystości. Taras kompozytowy to świetna baza dla ogrodowej jadalni. Także tej rodzinnej, w której wciąż  coś się rozlewa, coś się brudzi. Deska kompozytowa w połączeniu z praktycznymi (i jakże stylowymi) meblami technorattanowymi to rewelacyjna propozycja na taras tętniący życiem. Taki, w którym piękna oprawa idzie w parze z wygodą użytkowania. Uroki tak pomysłowo urządzonej jadalni zewnętrznej docenią wszyscy, którzy maksymalnie pragną wykorzystać wolne chwile na łonie natury.