Jak skutecznie chronić meble i parasole ogrodowe?


Jak skutecznie chronić meble i parasole ogrodowe?

Galeria

Chcąc cieszyć się wspaniałym wypoczynkiem we własnym ogrodzie czy na tarasie powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o tym, jak chronić nasze meble i dodatki. Pozostawione na okres jesieni i zimy czy też na długie wakacje elementy wyposażenia mogą ulec uszkodzeniom – to z kolei może prowadzić do ich całkowitego zniszczenia i konieczności kupna nowego zestawu. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Pokrowce ogrodowe – czy warto je mieć pod ręką?

Meble ogrodowe pozostawione na świeżym powietrzu na okres jesieni i zimy będą narażone nie tylko na niskie temperatury, ale także na olbrzymią ilość wilgoci. Nadmiar tego czynnika szybko sprawi, że niskiej jakości materiały zaczną być podatne na rdzę, odkształcenia czy wręcz łamanie. Dobrym i skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie dedykowanych pokrowców ogrodowych, które nie tylko pozwolą na zabezpieczenie przed wilgocią, ale ochronią też przed promieniowaniem słonecznym czy silniejszymi podmuchami wiatru. Jak zbudowane są pokrowce i czy warto mieć je w ogrodzie?

Jak tworzone są pokrowce?

Nowoczesne pokrowce ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych – gęsty splot sprawia, że tkanina nie przepuszcza kurzu, zabrudzeń, wilgoci. Struktura włókien pozwala na swobodna cyrkulację powietrza: to niezwykle ważne, gdyż pozwala na wyeliminowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla. Tkanina jest zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi, nie jest podatna na ścieranie. Producenci zadbali także o to, aby była ona odpowiednio dopasowana do konkretnego mebla – pokrowce posiadają niewielkie ściągacze. W okresie silniejszych podmuchów wiatru możemy również wykorzystać małe woreczki obciążeniowe.

Pokrowce dostępne są w niewielkich torbach z uchwytami – pozwolą one na ich poręczne przechowywanie, kiedy nie będą potrzebne.