Jak przygotować ogród na nowy sezon?


Galeria

Przebywanie w ogrodzie i realizowane tam tych większych i mniejszych marzeń dyktowane jest w dużej mierze przez pogodę oraz rytm przyrodniczy. Można nawet uznać, że to wspaniała rzecz, bo w ten sposób powracamy do tego, co elementarne. Do odczuwania czasu poprzez zmiany zachodzące w świecie natury, a nie tylko poprzez dyktaturę zegarka dzielącego nasze życie na minuty. Dzięki ogrodowi w jakimś stopniu powracamy do dawnych stylów życia. Przedwiośnie jest jednym z okresów, które pozwala tak właśnie się poczuć. Kiedy po długiej i monotonnej zimie wychodzimy do budzącego się z letargu ogrodu. Wtedy wiemy,  że czas na zmianę i przemianę, że czas na wiosenne porządki.

Spojrzeć na ogród z wiosennej perspektywy

Kiedy rozpoczyna się wiosna, warto spojrzeć na ogród jak na przestrzeń czekającą na wypełnienie nowymi pomysłami i kompozycjami. Także tymi plastycznymi, które tworzą układy roślinne. Ogród można też rozważyć jakby od strony architektonicznej, traktując większe krzewy oraz drzewa jak rodzaje zabudowy, którą w pewien sposób kształtujemy. To bardzo inspirująca przestrzeń, w której szczególnie na wiosnę, można dać upust kreatywności. Decydując się na wyjątkowe nasadzenia, na nowe aranżacje z kamienia naturalnego, na założenie miniaturowego zielnika czy romantycznej łąki kwietnej.

Pora odnowić kąty i zakątki

Otwarcie kolejnego sezonu ogrodowego oznacza nie tylko prace związane z troską o rośliny, ale także po prostu przeniesienie wielu aktywności na zewnątrz. Na uroczy taras, który staje się jadalnią. Na patio pełniące funkcję ogrodowego salonu. Na werandę, która staje się biurem na świeżym powietrzu. W okolice basenu, gdzie organizuje się grilla i bawi się z dziećmi. Żeby te wszystkie kąty i zakątki w stu procentach nam służyły, trzeba je odpowiednio zorganizować i przygotować na kolejny sezon. Jak to zrobić?

Nowoczesne meble ogrodowe i solidne pokrowce

Żeby ogrodowe życie  w kolejnym sezonie było jeszcze wspanialsze, warto pomyśleć o nowych meblach zewnętrznych. Występujących w atrakcyjnych zestawach lub osobno. Z całą pewnością warto zwrócić uwagę na solidne meble technorattanowe czy aluminiowe, wykonane z nowoczesnych materiałów zapewniających wytrzymałość. Jeśli chcemy dodatkowo zabezpieczyć meble (również całe komplety) dobierzmy do nich nowoczesne pokrowce, których zalety docenimy też wiosną. Kiedy w kilka chwil zdejmiemy pokrowiec, włożymy go do poręcznej torby, a meble po zimie wyglądać będą wciąż rewelacyjnie.