Jak dbać o meble ogrodowe zimą?


Galeria

Zbliżająca się zima ciągnie za sobą widmo przymrozków, zmiennych temperatur oraz oblodzenia. To najwyższy czas na to, aby pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu naszych mebli ogrodowych przed zniszczeniem. Warto mieć świadomość, że nawet wysokiej klasy meble ogrodowe pozostawione na świeżym powietrzu z czasem zaczną niszczeć – możemy temu zapobiec poprzez wybranie dedykowanych pokrowców ogrodowych, które pozwolą na przedłużenie żywotności mebli.

Jak zmienne warunki atmosferyczne wpływają na mele ogrodowe?

Długotrwała ekspozycja mebli ogrodowych na wilgoć, niskie czy wysokie temperatury  promieniowanie UV sprawia, że niszczy się ich struktura: aluminiowe stelaże mogą by narażone na pojawianie się ognisk rdzy, kondensacja wilgoci na powierzchni mebla sprawi, że możliwe jest pojawienie się pleśni. Silne promieniowanie UV z czasem spowoduje blaknięcie i płowienie tkaniny czasz materacy czy tkanin obiciowych.

Jak tworzone są pokrowce ogrodowe?

Pokrowce tworzone są z materiałów poliestrowych typu RIPSTOP, które zabezpieczono przed ścieraniem, uszkodzeniami mechanicznymi, działaniem wilgoci. Struktura tkaniny jest zbudowana w taki sposób, aby możliwa była swobodna cyrkulacja powietrza. Dzięki temu minimalizowana jest ilość wilgoci pod pokrowcem. Dla wygody użytkowników pokrowce posiadają niewielkie ściągacze, których zadaniem jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Dodatkowym rozwiązaniem są także niewielkie woreczki obciążeniowe, które pozwalają na utrzymanie tkaniny w prawidłowej pozycji w czasie silniejszych podmuchów wiatru.

Pokrowce sprzedawane są w wygodnych i poręcznych torbach z uchwytami. W takiej torbie będziemy przechowywać pokrowiec w czasie wiosny i lata. W dedykowanej torbie nie zajmuje on wiele miejsca, więc bez trudu umieścimy go na półce.