Funkcjonalne pokrowce ogrodowe – jak działają?


Decydując się na nowy komplet mebli ogrodowych przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby zakupione produkty były zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Niskiej jakości meble ogrodowe bardzo szybko zaczną się koślawić, łamać, rdzewieć. Sposobem na zachowanie długiej żywotności mebli ogrodowych jest zastosowanie rekomendowanych pokrowców ogrodowych. Co warto o nich wiedzieć?

Pokrowce ogrodowe – skuteczna metoda na piękne meble ogrodowe

Pokrowce ogrodowe są produktem, który warto zakupić razem z kompletem mebli. Obecnie producenci proponują pokrowce dostosowane do konkretnych mebli: stołów, sof narożnych, krzeseł. Pokrowce ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych – gęsty splot sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed wnikaniem brudu, osiadaniem wilgoci. Materiał sprzyja swobodnej wymianie powietrza: w praktyce oznacza to, że na powierzchni mebla nie będzie kondensować się wilgoć i nie pojawi się pleśń. Poprzez stosowanie pokrowców w okresie jesieni i zimy, jak również w czasie naszych wakacyjnych wyjazdów ochronimy meble ogrodowe zarówno przed negatywnymi skutkami pogodowymi, jak i promieniowaniem UV, które może z czasem prowadzić do płowienia materiałów i tkanin.

Dla wygody użytkowników pokrowce wyposażono w dodatkowe ściągacze – dzięki nim możliwe jest lepsze dopasowanie tkaniny. W czasie silniejszego wiatru dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie woreczków obciążeniowych, które pozwolą na utrzymanie tkaniny w jednym miejscu.

Przechowywanie pokrowca

Jak bezpiecznie przechowywać pokrowiec w czasie, kiedy nie jest on nam potrzebny? Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie dedykowanego opakowania w formie torebki. Po złożeniu taki pokrowiec bez trudu zmieści się na półce w garażu, jak również w szafie. Niewielka rączka pozwoli na wygodny transport z miejsca na miejsce.